Пшениця інтенсивного типу універсального використання на різних агрофонах. Різновид ерітроспермум.
Біологічні ознаки: різновид еритроспермум. Відноситься до середньорослої групи. Колос веретеноподібний, завдовжки 9-10 см, щільний (23 члеників на 10см стрижня). Колос і стебло білого кольору. Колоскова луска ланцетовидовженої форми, з добре вираженною нервацією. Зубець колоскової луски прямий, короткий (1,7-2,0мм). Плече вузько, скошено. Кіль добре виявлений, доходить до основи луски. Ості середньої довжини, не перевищують довжину колоса, розходяться в боки, грубі. Зерно червоне, крупне, яйцеподібної форми. Боріздка неглибока. Форма куща полустояча. Листя за довжиною і шириною мають проміжні розміри, без опушення, зеленого кольору. Воскова поволока звичайна.
Сорт Ліра одеська відрізняється підвищеними показниками якості зерна сильної і надсильної пшениці.
Стійкість сорту Ліра одеська до хвороб та стресових факторів
Стійкий до вилягання, морозо- зимостійкість підвищена, посухо- жаростійкість висока, стійкий до найбільш поширених захворювань. Показники стійкості до хвороб (у балах): бурої іржі - 3, стеблової іржі - 5, борошнистої роси - 5.
Стійкість до вилягання - висока
Стійкість до ураження борошнистою росою - середня
Стійкість до бурої листкової іржі - середня
(//www.ukrboard.com.ua)
Стійкість до осипання зерна - висока
Особливості технології вирощування
Один з найменш вимогливих сортів до умов вирощування. Рекомендується для поганих попередників, а також при вимушений відхиленнях від оптимальних сортів сіву як в сторону ранніх, так і пізньоосінніх.Сорт показує високу позитивну реакцію на підвищення мінерального азотного харчування (К = 10,4-13,6). Високий генетичний потенціал продуктивності поєднується з підвищеною пластичністю і стійкістю до біотичних і абіотичних стресових факторів.
Вегетаційний період, діб - 282-285
Рослина заввишки, см - 86 - 92
Вміст сирої клейковини, % - 29,5-33,1
Сила борошна, а.о. - 390-418
Стійкість до вилягання, балів - 8-9
Стійкість до осипання зерна, балів - 8-9